menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Halina Młynarczyk

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek-piątek - 9.00 - 17.00,
sobota - 9.00 - 14.00

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w KONKURSIE
"Herb mój, mojej rodziny, szkoły, mojego miasta lub regionu"

regulamin
oświadczenie rodzica
plakat konkursu

Dnia 9 października 2015 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "ZMIENIAJĄC NAWYKI CHRONISZ ZIEMIĘ I KLIMAT".
Celem konkursu była:
- popularyzacja wśród uczniów problematyki związanej z potrzebą ochrony środowiska,
- wzbogacenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat przyrody i jej ochrony,
- promowanie i wspieranie proekologicznych zachowań wśród dzieci,
- pobudzanie, rozwijanie aktywności twórczej i kreatywności dzieci.
wyniki
galeria zdjęć

Dnia 6 października 2015 r. na Pikniku Ekologicznym "Ekoludki chronią Ziemię" zorganizowanym przez naszą bibliotekę spotkały się przedszkolaki z grupy Poziomki, Żuczki, Motylki wraz z wychowawcami z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Bajkowy Zakątek" w Rawie Mazowieckiej.
Każda z grup obejrzała bajkę ekologiczną, następnie odbyły się gry i zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Podczas pikniku powstały oryginalne wiewiórki, muchomorki, król i królowa Ekoludków, jak również piękne wzory z korków.Pogoda i humory dopisały. Wszyscy świetnie się bawili.

29 września 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej odbyły się warsztaty metodyczne "Nauka ortografii i gramatyki poprzez zabawę". Skierowane były do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i innych zainteresowanych tematem nauczycieli. Kierownikiem formy, a zarazem osobą prowadzącą była p. Jolanta Hysz - nauczyciel konsultant ds. informatyki i edukacji początkowej WODN w Skierniewicach. Zares tematyczny warsztatów obejmował zagadnienia ortografii i gramatyki w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej, w tym realizację treści ortograficznych i gramatycznych. Prowadząca podała również przykłady zabaw rozwijających kompetencje ortograficzne i gramatyczne uczniów. Warsztatom towarzyszyła wystawa książek i zestawienie bibliograficzne dotyczące tematu.

9 września 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej Filia w Rawie Mazowieckiej odbyła się konferencja "Planowanie i dokumentowanie nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły/placówki oświatowej". Kierownikiem formy, a zarazem osobą prowadząca była p.Bożena Fronckiewicz - konsultant ds. kadry kierowniczej WODN w Skierniewicach. Prowadząca przedstawiła zmiany w przepisach prawnych mających wpływ na planowanie i realizowanie nadzoru pedagogicznego przez dyrektora, które są niezmiernie ważne w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły/placówki oświatowej. Przekazała także zebranym propozycję dokumentów planistycznych związanych z nadzorem pedagogicznym dyrektora w tym: plan nadzoru pedagogicznego, zasady przeprowadzania obserwacji przez dyrektora, czy sposoby dokumentowania czynności dyrektora. Konferencja metodyczna były doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń.