menu: Skierniewice | Łowicz | Brzeziny | Rawa Maz.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
Filia w Rawie Mazowieckiej

ul. Zwolińskiego 8d, 96-200 Rawa Mazowiecka,
tel. 046 815 40 14
e-mail: bibliotekarawa@o2.pl
kierownik filii: Halina Młynarczyk

Godziny pracy Biblioteki
poniedziałek-piątek 9.00 - 17.00,
sobota 9.00 - 14.00

REGULAMIN KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - "Z CZEGO SŁYNIE FRANCJA"

OSZCZĘDZAM, SEGREGUJĘ - NIE MARNUJĘ! - Konkurs ekologiczny dla dzieci szkół podstawowych - WYNIKI »

Konferencja "Sześciolatek w Naszej Szkole" odbyła się 10 września 2014r. w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej i skierowana była do dyrektorów szkół podstawowych i nauczycieli uczących w kl. I. Zakres tematyczny obejmował zmiany prawne i organizacyjne mające wpływ na funkcjonowanie ucznia 6 - letniego w szkole podstawowej. Omówiony został proces edukacyjny a w nim: okres adaptacyjny, wykorzystanie arkusza Skali Funkcjonowania Pierwszoklasisty, rola nowego podręcznika, zeszytu przedmiotowego czy asystenta nauczyciela. Tymi nowościami zechciały podzielić się z nami: Bożena Fronckiewicz - konsultant ds. kadry kierowniczej i Anna Stefaniak - konsultant ds. organizacji i programowania pracy szkoły / placówki oświatowej WODN w Skierniewicach. Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej przygotowali dla uczestników konferencji wystawkę publikacji "Sześciolatek w szkole" oraz zestawienie bibliograficzne publikacji na ten temat.

5 września 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym konferencja "6 latek w I klasie". 60 osobową grupę nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w zmiany w organizacji pracy nauczyciela i ucznia klasy I wprowadziła dr Teresa Janicka-Panek - konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej WODN w Skierniewicach. Podczas konferencji omówione zostało dziecko 6 letnie w roli ucznia. Poruszona została obudowa dydaktyczna procesu szkolnego i jej wykorzystanie, jak również SFP czyli Skala Funkcjonowania Pierwszoklasisty.

27 czerwca 2014r. na pięknym terenie zielonym przy Bibliotece Pedagogicznej odbył się Piknik Rodzinny Zespołu WWR (Wczesnego Wspomagania Rozwoju). Został on zorganizowany przy współpracy nauczycieli bibliotekarzy z tej placówki i nauczycieli z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. Impreza zgromadziła wielu uczestników, którzy stawiają na aktywny rodzinny wypoczynek w pięknej scenerii, miłej atmosferze i przy dźwiękach muzyki. Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej przygotowali dla uczestników pikniku wystawkę publikacji "Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka" oraz zestawienie bibliograficzne na ten temat. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek. Można było delektować się smakowitymi kiełbaskami z grilla, ciastem czy owocami. Ciepła, słoneczna pogoda utrzymywała się do późnych godzin popołudniowych i pozwoliła na wspaniałą zabawę.